Çocukların Dışarıdaki Tehlikeli Durumlara Hazırlanması için 5 Önemli Yol

Hiç kimse, çocuklarının yardıma ihtiyaç duydukları bir durumda olduklarını düşünmek bile istemiyor, ancak yine de olası duruma karşı onları hazırlamalıyız. Bu 9 öneri çocuklarınızın güvende kalma şansınızı artıracaktır.

Araba Marka ve Modellerini Öğretin

Otomobil markalarını ve modellerini öğrenmek, sokakta iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu küçük ayrıntılar polise çok gerekli ipuçlarını verebilir. Çocuğunuza renkleri öğretin, park yerlerinden geçin ve ona araba markaları ve logolarını gösterin. Bunu bir oyun gibi de öğretebilirsiniz.

yabancı kişilerle iletişim

yabancı kişilerle iletişim

Şüpheli Detaylarını Tanımlamasına Yardım Edin

Bir çocuk için zor olabilir ama en erken başlanması gereken, kişilerin fiziksel özellikleri olmalıdır. Çocuğunuzu yürüyüşe çıkartın ve etrafındaki insanların ayrıntılarını hedef almasına yardımcı olun. Örneğin, pamuk şekeri satan adamı tarif etmesini isteyin. Her detay önemlidir. Çocuğunuz size veya polise birisini tarif etmeye ihtiyaç duyarsa bu ayrıntıları nasıl kullanacağınızı bilir.

Kaçınması Gereken İnsanlar Hakkında Konuşun

Bu çok önemli mesele hakkında konuşmak için zaman ayırın. Oturun ve çocuğunuzun dikkatle dinlediğinden emin olun. Ayrıca, bir şey hakkında konuşması gerekiyorsa, daima orada olduğunuzu belirtmelisiniz. Kaygılarını ve gözlemlerini ciddiye aldığınızı bilmeli.

çocuk

çocuk

Yardım Çağırmayı Öğretin

155 Polis İmdat numarasını öğretmek sadece ilk adımdır. Bazen bir telefon mevcut değildir veya çocuğun durumdan olabildiğince çabuk kurtulmaları gerekir. Bir yetişkine ve yabancılara “hayır” demeyi, tehdit oluşturan birinden kurtulmak için elinden geldiğince yüksek sesle bağırması gerektiğini ve benzeri senaryoları öğretin.

Potansiyel Tehlikeli Kişiler

Bazen tehlike eve daha yakın olur. Dostlar, komşular, hatta aile üyeleri. Çocuğunuza yabancılar dışında da hayatınızdaki diğer insanlar için bir dizi kural oluşturun. Bir çocuğun “Anlatırsan anneni üzerim” veya “aileni bir daha göremezsin ” gibi sözlerle tehdit edilmesi çok kolaydır. Çocuklar, birisinin söylediği ne olursa olsun onları dinlememeleri gerektiğini anlamalı ve asla size gelmekten korkmamalılar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir