6 Adımda Instagram’da Uzman Olun

Instagram, fotoğraf paylaşmanın sosyal merkezi olarak günümüzde yer edinmiş olan bir mecradır. Son dönemlerde Instagram için hesap yönetiminden tutun da farklı fotoğrafların saklanması, popüler paylaşımlara kadar her şey birçok hesap tarafından gerçekleştiriliyor… Siz de hesap yönetimiyle alakalı her şeyi bilmek ister misiniz?

ınstagram

ınstagram

Hashtag Nasıl Eklenmelidir?

Rastgele onlarca hashtag kullanmak yerine fotoğraflarınızda açıklamalarda bulunurken, aralara sıkıştırınız. Ayrıca hastagh’lerinize emoji ekleyip süsleyebilirsiniz. Hashtag eklemeyi unutursanız da Instagram yorum düzenleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Hesap Bilgisi Vermeden Paylaşım İzni

Instagram hesabını çalıştığınız çalışma takımına vermeden onların paylaşım izinlerini alabilirsiniz. Paylaşımlı bir Dorpbox klasörüyle tüm takımda ki kişiler buraya hesaptan fotoğraf paylaşılacağı zaman ekleyebilirler. Hesap yönetimi kimde ise, o kişi de hesap üzerinden paylaşımı gerçekleştirebilir.

ınstagram kullanmak

ınstagram kullanmak

Düzenleme Aracı: Instagram

Telefonunuzu uçak moduna alarak fotoğraflarınızı Instagram’da paylaşmadan filtreleri kullanabilirsiniz. Kaydetme işlemi için, fotoğraflarınızı filtreleyin ve yayınlayın diyerek uçak modunda olduğu için yayınlanmayacak olan fotoğraflar, telefonunuzda kayıtlı olacaktır.

Konum Etiketini Kaldırın

Evinizdeyken yapacağınız paylaşımlarda Geotag adı verilen konum etkinlerinin oluşmasını engelleyebilirsiniz. Bu sayede evinizin adresini de paylaşmamış olursunuz.

İsim Altında Web Siteniz Yer Alsın

Fotoğraf konumu olarak sitenizin URL’sini girerek, paylaşımlarınızda isminizin hemen altında web sitenizin yazımına izin vermiş olabilirsiniz.

İki Hesabı Birden Yönetmek

İki hesabı birden yönetmek istediğinizde, Android telefonlarda kullanabileceğiniz Instwogram uygulamasını telefonunuza yükleyebilirsiniz. Orijinal uygulama ile eş değerdeki bu uygulama, Instagram ile aynı eş zamanda çalıştırılabilir ve farklı bir hesabın açılımında yardımcı olabilir bir işlevdedir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir