Bebeğinizin Gazını Nasıl Giderirsiniz?

Anne ve babaların bebekleri ile ilgili en sık yaşadığı sorunlardan biri de kuşkusuz ki bebeğe sıkıntı veren gaz sancısıdır. Bebeğinizin gazı var ise huzursuz olacaktır. Bu nedenle gazını çıkarması için ona siz anne babalar çeşitli yöntemlerle yardımcı olmalısınız. Bu yazımızda bu yöntemlerin neler olduğundan kısaca bahsetmek istedik.

gaz

gaz

 

Bebeklerde Gaz Çıkarma

Sindirim sistemi yeni geliştiği için gaz sorunu yaşaması çok doğal olan bebekler bu dertten ebeveynleri sayesinde kurtulabilir. Yeni doğan bebekler bu sorunla mutlaka karşılaşır. Bu nedenle asla endişelenmeyin ki bu ruh halinizi ona da yansıtmayın.

gaz çıkarma

gaz çıkarma

Bebeğinizin karnına ve ayaklarına krem sürerek hafif bir şekilde masaj yapın.  Kuçağınıza  alıp sırtını okşayın, pışpışlayın. Ama en etkilisi masajdır. Bazı doğal yağlar kullanarak ona masaj yapmanız çok olumlu sonuçlar verecektir. Evet anne babalar için biraz yıpratıcı  bir süreç olabilir. fakat yaklaşık  ilk 3 ay bu gaz sıkıntısını çekeceksiniz. Daha sonra bebeğiniz size gülücükler saçmaya başlayacak,emin olun.  Kısacası sabırlı ve metanetli olmanız şart.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir