Evde Hazırlayabileceğiniz Cilt Temizleme Maskesi

Cildimiz gün içerisinde birçok etkiye maruz kalabiliyor. Oldukça hassas bir yapıya sahip olduğu için kesinlikle cilt bakımı düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Özellikle bayanlar makyaj ürünleri kullandığı için cildini en doğru şekilde temizlemek zorundadırlar. Aksi halde önemli sağlık sorunları bile yaşayabilirler. Bu nedenle bu yazımızda siz değerli okuyuculara evde hazırlayabileceğiniz kolay bir cilt temizleme maskesi tarifi vermek istedik.

cilt bakım maskesi

cilt bakım maskesi

Kil Ve Soda Maskesi

Cildinizi doğal bir maskeyle temizlemek istiyorsanız siz değerli okuyuculara  önerimiz kil ve soda ile yapılan maske olacak. Önce bir tas ayarlayın. Bu tarz içerisinde doğal yollarla edinilen kil toprağını ekleyin ve bir şişe maden suyu katın. Eğer isterseniz daha güzel kokması için bir tutam gül suyu ekleyebilirsiniz. Bu üç malzemeyi birbirine karıştırarak macun haline getirin ve cildinize bir tabaka halinde düzgün bir şekilde sürün.

maske

maske

10 dakika bu şekilde bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. Siz de maskenin hemen ertesinde yüzünüze dokunduğunuzda farkı gözlemleyebilirsiniz. Bu işlemi haftada 2 kez tekrar ettirdiğinizde yaklaşık 1 ay sonunda cildinizdeki inanılmaz değişimi fark edebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir