Cevherlere Doğru Uygulamalar

Cevherlerin en kaliteli bir biçimde işlenmesi ve hazır hale getirilebilmesi için gerekli olan belli başlı şeyler vardır. Genellikle 150 mikron altında kalan ürünler elde edilmek için kullanılan bir sistem olan Ball Mill içerisinde yer alan özel bir düzen ile çarpma ve sürtünme kuvvetleri meydana getirir. Mil gövdesinin dönmesi ile ortaya çıkan çarpma ve sürtünme istenilen cevherin işletimini sağlar.

Bu noktada balls üzerine düşen görev ise noktasal olarak ortaya çıkan bu kuvveti itmektir. Bu sayede mil içerisinde kırma ve öğütme adı verilen toplam kuvvet ortaya çıkarılır. Bu kuvvetin oranı ise istenilen cevherin özelliğini, tanesine ve büyüklüğüne göre değişim göstermektedir. Aynı zamanda değirmen hızı, ball miktarı da bu değişimden etkilenebilir.

Ball mill

Ball mill

Akılıcı Çözümler

Cevher işleme noktasında ürettiği kaliteli ürünler ile akılcı çözümler sunan Remas Ball Mill ile farklı ihtiyaçlara cevap vermeye devam ediyor. Gerekli olan ayrıntıları http://www.remas.com.tr/remas/ball-mill/ adresini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. En doğrusu ve kalitelisi için işi mutlaka uzmanına bırakın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir