Günlük Uygulanabilecek Doğal Cilt Maskesi

Cildimiz vücudumuzda en hassas noktalardan bir tanesidir. Gün boyunca kirin ve tozun içinde kalan cilt sürekli dış etkenlerle maruz kalır. Bu yüzden sürekli olarak temizlenmeli ve bakım uygulanmalıdır. Bu yazımızda siz değerli okuyucular için günlük düzenli bir şekilde uygulayabileceğiniz doğal bir maske tarifi vermek istedik.

bakım

bakım

Doğal Bir Cilt Maskesi

Tarifini vereceğimiz cilt maskesini her gün düzenli olarak rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Hem de her evde olan malzemelerden yapılan bu maske günlük olarak kolayca uygulanıp hazırlanabilir. Maskenin tarifini vermek gerekirse gereken malzemeler 3 çay kaşığı ılık su ve iki çay kaşığı kildir.

bakım maskesi

bakım maskesi

Bu iki malzemeyi birbiriyle karıştırın ve macun kıvamına getirin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze parmaklarınızla ovarak sürün. İlk etapta maske yüzünüzde bir yanma hissi uyandırabilir. 5 dakika bu maskeyi cildinizde tutun ve daha sonra ılık su ile yıkayın. Aynı zamanda kırışıklıklarını da açılmasını sağlayan bu maskeden sonra eğer isterseniz nemlendirici krem de sürebilirsiniz. Bu maske cildinizin eskisinden daha canlı gözükmesini yardımcı olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir