Büyük Salonlarda Yerleşim

Dar alanlarda eşya yerleşimi büyük bir sorundur. Aynı şekilde büyük salonlarda da eşya yerleşimi birçok zaman büyük bir sorun teşkil eder. Eşyaların mekânlara dengeli ve uyumlu bir şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Sonuçta eşyaların yerini değiştirmek sıkıntılı ve zor bir durumdur. Eşya yerleşimine iyi düşünüp bir seferde karar vermek, hem zaman açısından, hem de emek açısından bir kayba neden olmayacaktır.

dekorasyon

dekorasyon

Yanlış dekorasyon teknikleri büyük salonları biçimsiz hale getirir ve görüntü kirliliğine yol açar.

Büyük Salonlarda Yerleşim Nasıl Olmalıdır?

Büyük salon yerleşiminde ilk karar verilecek unsur renk olmalıdır. Duvarların renkleri, salonları büyük ya da küçük gösteren önemli bir etkendir. Büyük salonların dekorasyonu yaparken uygulanacak ikinci adım ise, özel alanların ayrılmasıdır. Özel alanlardan kasıt; kahve köşesi ya da kitap okuma köşesi gibi kişisel alanlardır.

salon dekoru

salon dekoru

Oturma grupları genelde salonların köşe kısımlarında ya da orta kısımlarında yer alırlar. Salonun durumuna göre optimum bir yerleşim yapabilirsiniz.

Salonlarda kullanılacak olan halıların boyutları da önemlidir. Büyük salonlar için büyük halılar kullanılmalıdır. Büyük halılar salonun dolgun görünmesini sağlarlar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir