Allıklar Nasıl Uygulanmalıdır?

Makyaj ipuçlarından en önemlisi beklide allığı sürüş şekli yani allığı nasıl nereye hangi tene hangi renkte uygulamalı gibi konulardadır. Allık makyajın olmazsa olmazlarından olduğu için allık ile ilgili olarak siz değerli okuyuculara vereceğimiz tüyoları mutlaka dikkate alın. Daha etkili ve çekici bir makyaj için allık tüyomuza kulak verin.

allık

allık

Allık Çeşitleri Ve Kulanım Tavsiyeleri

Kadının elmacık kemiklerini vurgulayan ve yüz ifadesini beklide en fazla değiştiren şey allık. Peki allık nasıl uygulanmalı? Farklı çeşitleri olan allıklardan biri de pudra alık . Bu allık türü yağlı ciltli kişiler için ideal. Bunu mutlaka fondöten üzerine uygulamalısınız. Elmacık kemiklerinin tam altına genişe ince bir fırça ile uygulamalısınız. Eğer isterseniz makyaj bitince allığı sabitlemek için transparan pudra da kullanabilirsiniz.

allık uygulaması

allık uygulaması

Bir diğer allık çeşidi olan krem allıklar yaz aylarında en ideal olan tür. Fondöten kullanmadan direk krem şeklindeki bu ürünü parmaklarınızla yanaklarınıza uygulayabilirsiniz. Ama öncesinde yüzü nemlendirin. Kalıcı olan bu ürünün daha açık, doğal tonlarını tercih etmelisiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir