Balla Saç Bakımı Nasıl Olur?

Günlük yaşamda oldukça sık kullandığımız ve yararları ile bilinen bal, yüksek besin değerine sahip olmakla beraber saç bakımında da kullanılır. Bal maskesi hazırlayarak saçınıza gereken desteği verebilirsiniz. Düzenli kullanıldığı takdirde bal maskeleri oldukça kullanışlı ve faydalıdır. Bal maskesi yapısında magnezyum, B vitamini, demir ve fosfor bulunmaktadır. Bal saçta nemlendirme, parlaklık sağlama, yıpranan saç onarımı ve kepek önleme gibi etkiler gösterir.

Maske Yapılışı için Gereken Malzemeler

1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı bal

Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle malzemeleri bir kase içerisine koyuyoruz. Homojen bir karışım ortaya çıkana kadar karıştırma işlemi yapılır. Maske hazırlanmış olur. Hazırlanan maske ise bir fırça yardımı ile saç üstüne ve köküne uygulanır. Etkili bir netice almak isteniyorsa maske mutlaka saçta yarım saat kadar bekletilir. Sonrasında ılık su kullanmak kaydı ile saç maskeden arındırılır. Bu maske saça parlaklık kazandıran bir maskedir. Bu maskenin haftada 1 defa uygulanması tavsiye edilir.

İkinci Bir Maske Alternatifi

Bir diğer maske de 1 litre su ve 1 yemek kaşığı bal ile yapılır. Öncelikle bal su içine konur ve karıştırılarak eritilir. Hazırlanmış olan bu maske durulama suyu olarak kullanılacaktır. Her saç yıkama sonrasında uygulama önerilmektedir. Bu maske ile saçtaki elektriklenme giderilir, nem kazandırır. Balı bu şekilde saçınıza faydalı olarak da kullanabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir