Bahar Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Bahar temizliği yapmadan önce ilk olarak etrafı toparlayarak kendinize rahat bir çalışma ortamı yaratmalısınız. Salonda yer alan boş bardakları mutfağınıza kaldırmalı ya da var ise yatak odanızdaki kirli çamaşırlarınızı kirli sepetine kaldırmalısınız.

bahar temizliği

bahar temizliği

Evinizin her köşesinde mutlaka bir gün temizlemeyi düşündüğünüz fakat hiç temizlemediğiniz köşeler vardır. Dolap üstleri, buzdolabı içi ya da yatakların altı gibi bölgeler gibi uzun süredir aklınızda temizlemeyi düşündüğünüz yerler var ise buraları temizleyerek işe başlayın.

banyo

banyo

Tek Seferde Temizlemeye Çalışmayın

Yerlerinizi sabun ile ovalamak yerine resimlerinizin yer aldığı çerçeveleri, tavandaki lambaları ve pencerelerin dip köşelerinde yer alan tozları alın. Aynalarınızı parlatmayı ve elektrik düğmelerinin üzerindeki lekeleri silmeyi de ihmal etmeyin.

mutfak temizliği

mutfak temizliği

Vaktinizin büyük bir çoğunluğunu eşya düzenlemeye ve toz almaya ayırmaya özen gösterin. Evinizi tek seferde baştan aşağıya elden geçirmeniz gerekmediğini de unutmayın. Her gününüzü farklı bir odaya ayırarak detaylı ve titiz bir şekilde en uç noktalara kadar tek tek elden geçirebilirsiniz. Böylelikle daha az yorulmuş ve daha temiz bir iş çıkartmış olursunuz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir