Backlink Nedir?

Google arama motoru, kurulduğu ilk günden günümüze kadar sürekli olarak kendisini yenileyen ve birtakım güncellemeler alan bir arama motoru olarak hizmet veriyor. Gelen güncellemeler arasında ise son dönemlerde Backlink çalışmalarının önemi giderek artmaya başlıyor.

backlink

backlink

Backlink, bir sitenin sizin sitenize ait bir içeriğe kendi sayfası üzerinden link çıkışı vermesidir. Google arama motoru tarafından iyi bir referans olarak algılanan Backlink çalışmaları sizin sayfanızın değerini arttırarak zamanla arama motorlarında yükselmenizi sağlamaktadır.

Backlink Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğallık Backlink çalışmalarında yakalanması gereken en temel unsurdur. Google arama motorunun botları Backlink çalışmalarınızın hileli olduğunu düşünür ise bu çalışmalarınızın sitenize hiçbir olumlu katkısı olmaz.

backlink nedir

backlink nedir

Siz sağlık sektörüne yönelik bir internet sayfası için bilişim sektöründe yer alan bir internet sayfasından Backlink alırsanız bu Backlink çalışmasının Google gözünde herhangi bir değeri olmaz.

backlink ne işe yarar

backlink ne işe yarar

Aynı zamanda abartı ve yanlış uygulanmakta olan Backlink çalışmaları sizin sayfanızın arama motorlarının en arka sayfasına bir daha yükselememek şartıyla gönderilmesine de sebep olabilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir