19 Aylık Bebek Bakımında Tuvalet Eğitimi

İnatçılık bu ayda boy gösteren en belirgin büyüme belirtileridir. Bebeğiniz artık büyüyor ve onun bir yerlere tırmanması, sıçraması sizi oldukça rahatsız ediyor olmalı. Fakat bunlar bu ayın en tipik belirtileridir. Özellikle uykuya direnme ve istediği her şeyin olmasını istemek bu dönemin tipik belirtileridir.

tuvalet eğitimi

tuvalet eğitimi

Tuvalet Eğitimi

Tuvalet eğitimi çocuklar için oldukça önemli bir durumdur. Onun hazır olup olmadığını anlamak gerekir. Çocuğunuz bu aylarda tuvalet eğitimi almaya hazır ise eğitime başlayabilirsiniz. Fakat hayatında bir değişiklik yakın zamanda olmuş ya da olacak ise bu eğitimi ertelemeniz daha uygundur. Hayatındaki değişiklikler onlar için zorlayıcı şeylerdir. Bakıcısının değişmesi, kardeşin gelecek olması gibi büyük olayların olmaması lazım gelir.

çocuklarda tuvalet eğitimi

çocuklarda tuvalet eğitimi

Bebeğinizin tuvalete eğitimine hazır olduğunu anlamak için öncelikle en az iki saat bezinin temiz kalıp kalmadığını kontrol edin. En azından beş dakika boyunca sessiz kalabiliyor mu, bunu inceleyin. Tuvaletini bezine yaptığında rahatsızlık hissi yaşıyorsa ve kaka ya da çiş dediğinizde bu kelimelerin anlamını biliyor ise eğitime başlamanız için uygun zamandasınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir