Ayağınıza Göre Ayakkabı Seçin

Ayakkabı kadınlar için erkeklerden çok daha ince bir sanat haline gelmiş durumda. Hemen her yükseklikte ya da alçaklıkta ayakkabı modeli bulunup buna göre de kullanma ve yürüme adabı oluşturuldu. Ancak her insanın birbiriyle denk olmaması bu durumu da etkiliyor.

ayakkabı

ayakkabı

Ayakların biçimine göre ayakkabı modellerini seçmek, kullanmak kolaylaşıyor ya da zorlaşıyor. Bu konuda küçük ayaklı, kısa parmaklı kadınlar her açıdan şanslı sayılır. Bu biçimde ayaklara sahip olan kadınlar hemen her ayakkabı modelini rahatlıkla kaldırabilir. Ancak durum uzun ayak parmaklarına sahip olan kadınlar için aynı değildir. Onlar için biraz daha meşakkatli geçer bu süreç.

ayakkabı seçimi

ayakkabı seçimi

Uzun Ayak Parmakları Olan Kadınlar Hangi Ayakkabı Modellerini Kullanmalı?

Elbette ilk tercih burnu açık ayakkabılardan yana olmalıdır. Kapalı ayakkabılara göre ne kadar rahatlık sağladığı kullanılınca anlaşılır. Asla tercihi söz konusu olmaması gereken ayakkabı ise stilettolardır. Bu ayakkabı modeli yapısı gereği ayak parmaklarını rahatsız eder.

ayakkabı tercihi

ayakkabı tercihi

Bir de uzun parmaklara sahipseniz, rahatsızlığın bir adım ötesine taşınabilir. Sivri yapısı ayağa zarar verecektir. Topuklu ayakkabı seçimi yapılırken ayakkabının ayağa tam oturuyor olmasına kesinlikle dikkat edilmelidir. Süet ayakkabılar gibi esnek yapıya sahip topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir