Ayva Çekirdeği Maskesi Nedir?

Kış aylarında cildinizin yenilenmesi ve cilt tonunuzun eşitlenmesi işleminde farklı birçok tercihe yer açabilirsiniz. Cilt yenilenmesi, nemlenmesi için tercih edeceğiniz ürünlerde cildinize uyum sağlayan seçimlere yer açmanız önerilir. Bunun yanı sıra evde hazırlayabileceğiniz ayva çekirdeği maskesi de nemlendirmeye yardımcı olacak bir doğal tercihtir.

Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Ayva çekirdeği maskesi ile cildinizde ideal nemlenme elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra cilt tonu eşitleme seçimine de yer açabilirsiniz. Aynı zamanda cilt bakımınız içinde kış ayları için özel bir tercihtir.

Ayva çekirdeği maskesinde ihtiyacınız olan ayva çekirdeği ve sudur. Bu kap içine ayva çekirdeklerini koyduktan sonra içine bir miktar su koymanız yeterli. Bir gün sonra jel kıvamını alacaktır. Jel kıvamına gelmesi ile beraber artık kullanıma hazırdır. Jel yüzünüze sürerek bir süre beklemeniz yeterlidir. Herhangi bir yapışkan his bırakmayan ayva çekirdeği jelini illa yıkamanız gerekmez. Bu seçimi gece yatmadan öncede uygulayarak gece boyunca nemlenme işlemine de yer açmanız mümkün.

Ayva çekirdeği ile hazırlanan farklı maske seçimlerine de kış aylarında bolca yer açarak cildinize sağlığı ve bakımı kolaylıkla getirebilirsiniz. Ayva çekirdeği maskesi cilt tonunda denge sağlaması nedeni ile cilt lekelerinin giderilmesi işleminde de son derece fayda sağlayacak bir üründür. Mevsiminde elde edeceğiniz meyveden yapacağını bu maske ile kış boyunca her an elinizin altında bulunan bir nemlendiriciye sahip olabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir