Saç Uzatan Bakım Kürü

Saçların bakımlı olması onların sağlıkla parlamalarını sağlarken aynı zamanda köklerin güçlenmesine de etki eder. Kökleri güçlenen saçlarda ise dökülmeler yaşanmaz. Saç dökülmeleri genetik olsa da bazıları ise yanlış uygulamalar sebebi ile yaşanabiliyor. Eğer genetik olarak saç dökülmesi yaşama riskiniz bulunuyorsa bunun önlemini alarak saç köklerinizin de güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

sağlıklı ve bakımlı saçlar

Saçların uzamasında etkin olan bazı malzemeleri bri araya getirerek saç bakım kürlerini hazırlayabilirsiniz. Bu kürleri haftada bri defa uygulayarak hem sağlıklı hem de güçlü saçlara sahip olmanız mümkün. Güçlü olan saçlarda dökülme azalırken aynı zamanda hızla uzama da gerçekleşir.

Saçların daha kısa sürede uzaması için kullanılacak olan kür seçimlerinde mayonez ilk sırada yer alıyor Mayonez elbette ev yapımı olması önemlidir. Bunun yanı sıra yumurta akı ve yarım limon suyu karışımında mayonez yerine kullanabileceğiniz kür seçimi arasında bulunuyor.

Saç Yıkamada Püf Noktalar

Saçların daha kısa sürede uzamasında yıkamadaki detaylarda önemlidir. Yıkama sonrasında saç diplerinin iyice temizlenmesi ve tüm kalıntılardan durulanması gerekir. Bunun ile beraber saçınıza yıkama sırasında masaj yapmanız da saçlarınızın uzamasına etki edecektir.

Saç yıkama işleminde kullanılan şampuan ve saç kreminin mutlaka saç tipinize uygun bir tercih olduğundan da emin olmanız gerekir. Aynı zamanda şampuan ve saç kremi karışık bir ürün kullanıyor olsanız bile ayrıca saç kremini de kullanmanız önerilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir