Anne Sütü Nasıl Arttırılır?

Hamilelik döneminiz sona erdiği zaman hayatınızın en değerli varlığı olan bebekleriniz ile uzun bir süre boyunca yakından ilgilenmeniz gerekecektir. Hayat tarzınızı baştan aşağıya yenilemeniz gerekecek olan bu süreç içerisinde en önemli konulardan birisi ise bebeğin doğru şekilde beslenmesini sağlamaktır.

anne sütü

anne sütü

Bebeğinizin anne sütüne ihtiyaç duyduğu dönemlerde sütü arttırabilmek istiyorsanız, bebeğinizi daha sık emzirmeye başlamalısınız. Mevcut olarak yeterli süt sağlayamadığınızı düşünüyorsanız bebeğinizi sürekli emzirdikçe süt miktarınızı yükseltmeye başlayabilirsiniz.

Sütün üretimini yükseltebilmek için sürekli aynı memeden yararlanmayın. Bebeği beslerken sadece tek bir memeyi kullanırsanız süt üretiminde azalmaya yol açabilirsiniz.

Beslenme Alışkanlıklarınızı Gözden Geçirin

Yeterli şekilde uykunuzu almıyorsanız ya da beslenme düzeninize dikkat etmiyorsanız süt üretimi konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bebeğiniz hayata geldikten sonra kilo verebilmek için kalorilerinizi sınırlı şekilde alıyorsanız mutlaka uzman bir diyetisyene giderek onun kontrolünde kilo vermeye ve diyet programı uygulamaya başlamalısınız.

anne sütü nedir

anne sütü nedir

Uyguladığınız yöntemlere rağmen süt miktarında artış elde edemediğinizi düşünüyorsanız mutlaka emzirme danışmanından profesyonel bir yardım almayı denemelisiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir