Adet Sancısına İyi Gelen Bitki Çayları Nelerdir?

Kimi kadınların oldukça rahat geçirdikleri regl dönemi kimileri için günlük yaşamı olumsuz etkileyebilecek kadar şiddetli geçer. Adet sancılarının şiddetli olmasının altında yatan belli başlı bazı sağlık durumları olması olasılığına karşı doktora görüşülmesinde fayda vardır. Doktor kontrolünde yapılan inceleme de hiçbir sağlık durumunun olmaması durumunda ise imdada bitki çayları yetişiyor.

Zencefil Çayı

Zencefil birçok rahatsızlığa iyi gelen mucizevî bir bitkidir. Regl dönemi sancılı geçen bayanlar da ağrı kesici ve iltihap giderici özelliği ile imdada yetişiyor. Günlük olarak iki üç bardak tüketimde kasılma ve ağrının geçmesine yardımcı olur.

zencefil çayı

zencefil çayı

Papatya Çayı

Sakinleştirici özelliği ile bilinen papatya aynı zamanda adet döneminde yaşanan kasılmalarında geçmesinde etkilidir. Sakinleştirici etkisi ile uyku yapan papatya çayını tüketiminde dikkatli olunması gerekir.

papatya çayı

papatya çayı

Nane Çayı

Kasılmaların geçmesine yardımcı olan nane çayını mide problemi yaşayanların tüketmeden önce doktor ile görüşmesi faydalı olacaktır. Nane çayı ayrıca sakinlikte verir.

nane çayı

nane çayı

Hayıt Çayı

Regl döneminde göğüs hassasiyetini gidermesinin yanı sıra adet sancılarının giderilmesinde de etkilidir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir