Bayan Güneş Gözlük Modelleri

Bayanların vazgeçilmez aksesuarlarından olan güneş gözlükleri gerek modelleriyle gerekse tarzlarıyla oldukça dikkat çeker. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta, bayan güneş gözlük modelleri ile birlikte, güneş gözlüğünün kaliteli olması gerektiğidir. Bu anlamda kalitesiz bir güneş gözlüğü, gözlere oldukça zarar verir.

Bayanlar, güneş gözlüğü modeli seçerken, yüz hatlarına uygun olması, gözlüğün sap ve çerçevesinin burun ve kulaklara tam oturması, gözlüğün buruna baskı yaparak sürtünmeye sebep olmaması, kirpiklerin gözlük camına değmeden yüze uygun olması ve kaşları tamamen kaplayarak, güneş ışınlarının yukarıdan gözlere erişmemesi gibi noktalar oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra güneş gözlüğü modeli seçerken, giyilecek olan kıyafet ve gözlüğün hangi ortamda kullanılacağı da çok önemlidir.

bayan güneş gözlük modelleri

Yüz Hattına Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri

Güneş gözlüğü seçiminde bayanların en çok dikkat etmesi gereken konu, yüz şekline uygun bir gözlük seçimi yapmalarıdır. Böylelikle güneş gözlüğünün yüzde daha güzel bir duruşa sahip olması sağlanır. Bayan güneş gözlüğü modelleri ile yüz şekline uygun gözlük seçimi şöyle olmalıdır: Oval yüz hattına sahip olan bayanlar bu konuda oldukça şanslıdır. Oval yüz hattına her türlü güneş gözlüğü modeli uyarken, kare biçiminde olan bir gözlük modeli de bu yüz hattı için çok uygundur. 

Yüz hatları yuvarlak olan kadınlar  ise, köşeli, geniş çerçeveli veya dikdörtgen olan güneş gözlüğü modellerinden birini seçmelilerdir. Kare yüz hattına ise, yuvarlak ya da oval bir model olmalıdır. Elmas şekli olan yüz hatları için ise, çerçevesi olmayan, kare veya oval güneş gözlüğü modelleri seçebilir. Uzun yüzler, kare ya da yuvarlak model tercih etmeleri gerekir. Üçgen yüz hattına sahip olan bayanlar ise, üst hatları düz olan çerçeve modelleri seçmeleri doğru olacaktır. 

Doğru Model İle Daha Güzel Bir Duruş

Bayanların, yukarıda belirtilen konulara dikkat etmesi gerekir. Bayan güneş gözlüğü modelleri seçiminde yüz hatlarına uygun bir model seçmeleri, gözlüğün yüzde daha şık durmasını sağlayacaktır. https://www.asaloptik.com.tr/kadin-gunes-gozlugu ile alacağınız doğru modelde bir güneş gözlüğü ile çok şık bir duruşa sahip olmak mümkün olacaktır. 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir