Veri Kurtarma İşlemi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Depolama aygıtlarında yer alan verilere bazı zamanlarda erişemeyebilirsiniz. Verilerin farklı arızalardan dolayı erişilemez hale geldiği durumlarda ise veri kurtarma işlemleri uygulanır. Fakat bu uygulamaların tecrübesiz kişiler tarafından uygulanması risklidir.

Ücretli ve Ücretsiz Programlar Veri Kurtarmada Başarılı mı?

Ücretli ve ücretsiz programların büyük bir çoğunluğunun başarı oranı düşüktür. Veri kurtarma sürecinde hata yapma riskinizi artırır. Bu durum verilerinizin ve depolama aygıtlarınızın kalıcı hasar görmesine sebep olur.

Bu sebeple, veri kurtarma işlemi yapmak istiyorsanız profesyonel veri kurtarma hizmeti sunan firmaları tercih etmelisiniz. Profesyonel veri kurtarma firmaları verilerinizi başarı oranı yüksek olan ve başarısı kanıtlanmış olan yöntemler ile geri getirirler.

veri-kurtarma-gold-veri-kurtarma

Laboratuvar ortamında gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde ilk önce depolama aygıtınızdaki arızalar tespit edilir. Arıza tespitinden sonra ise veriler geriye getirilir. Verilerinizi geriye getirecek olan firmayı seçerken ise aceleci davranmamalısınız.

Veri Gizliliği Nasıl Sağlanıyor?

Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta veri güvenliği olmalıdır. Veri kurtarma firmaları ile sözleşme imzalayacağınız zaman hizmet sözleşmesi içerisinde verilerinizin başkaları ile paylaşılmayacağına dair bir madde olup olmadığına bakmalısınız.

Sözleşme içerisinde 3. kişiler ile verilerinizin paylaşılmayacağına dair bir madde yer alıyor ise, verilerinizi emin ellere teslim etmiş olursunuz.

Yaşadığınız sorunlardan dolayı depolama aygıtlarınızdaki verilere ulaşamıyorsanız, veri kurtarma hizmeti alabileceğiniz Gold Data firmasını tercih edebilirsiniz. Gold Data’nın resmi internet sitesi olan https://www.goldverikurtarma.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Bireysel ve kurumsal veri kurtarma hizmetleri sunan Gold Data, en kısa süre içerisinde verilerinizi kalıcı olarak geriye getirebilecek profesyonel hizmet sunan bir firmadır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir