Uyku Nasıl Açılır?

İnsanlar bazı günlerde hiç uyuyamadan ya da oldukça az uyuyarak yeni bir güne başlamak zorunda kalabiliyorlar. Bu tür günlerde bir sonraki günü tamamlamak ise enerjisizlik ve uykusuzluk sebebiyle fazlasıyla zor olabiliyor. Bu tür sorunları aşabilmek için ise bazı noktalara dikkat etmeniz gerekebiliyor.

Uyku açmak için çikolata yemek ya da diğer tatlıları tüketmek doğru bir yöntem değildir. Çikolata enerji verici bir gıda olabilir ancak vermiş olduğu enerji yalnızca 1 saat yeterli olacaktır.

Doğal Yürüyüş

Uyku Nasıl Açılır?

Uyku Nasıl Açılır?

Eğer uykunuzu uzun süreli olarak açmak istiyorsanız bu tür gıdalar yerine doğal bir aktivite olan yürüyüş yapabilirsiniz. 10 ile 15 dakikalık kısa bir yürüyüş sayesinde temiz havanın vücudunuza girmesini ve beyniniz ile kalbinize enerji vermesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle uzun süre boyunca kendinizi enerjik hissedebilirsiniz.

Uykusuz başladığınız bir gün eğer imkanınız var ise kısa bir uyku uyumanız kendinizi dirençli ve enerjik hissetmenize yarayacaktır. 5 ile 30 dakika arasında bir REM uykusu uyursanız bu uyku size o gün için yeterli olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir