Tedavisi Henüz Mümkün Olmayan Hastalıklar

Teknolojik gelişmeler her ne kadar tıp dünyasında tedavisi mümkün olamayan hastalıklar için umut gibi görünse de bazı hastalılar için halen yeterli iyileştirici önlemler ya da etkiler saptanamadı.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi

Tedavisi Henüz Mümkün Olmayan Hastalıklar

Tedavisi Henüz Mümkün Olmayan Hastalıklar

Kırım Kongo kanamalı ateşi genellikle kırsal alanlarda yaşayanları etkileyip, keneden insana bulaşarak maalesef ölüme sebep oluyor. Henüz bu hastalığa çözüm geliştirilmiş olmayıp, kenenin vücuda batması sonucu en yakın sağlık ocağına gidilmesi öneriliyor.

Alzheimer

Tedavisi mümkün olmayan hastalıklar içinde bulunan Alzheimer, hastalığı bulan doktorun adı ile anılıyor. Yaşın ilerlemesi ile beyin fonksiyonlarının etkilenmesine sebep olan bu hastalık ilaçlar ile düzeltilmeye çalışılsa da tam sonuç alınamıyor.

Kanser

Kanser son yıllarda en çok ölümlerin yaşandığı hastalık olup ilk evrede tespit edilmesi durumunda engellenebilen tedavi yöntemleri bulunuyor. Fakat bazı türleri için ilk evre de olması da bu hastalığa çare olamamakta.

Şeker Hastalığı

Diyabet olarak adlandırılan ve halk arasında şeker hastalığı olarak bilinen rahatsızlık tedavisi mümkün olmayan hastalıklar arasında yer alıp insülin ilacı ile olumsuz etkileri azaltılmaya çalışılıyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir