Taze Üzüm Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Taze üzüm ile gerçekleştirilen güzellik maskesinin faydaları arasında cilt yenilemesi geliyor. İçeriğinde bulunan demir, B vitamini ve potasyum ile daha bebeksi bir tene sahip olmanızı sağlar. İçeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde cilt elastikiyetinin artışına destek olurken aynı zamanda cilt tonunda dengenin sağlanmasında destek olur. Özellikle özel bir davet öncesinde gerçekleştireceğiniz taze üzüm maskesi cildinizin daha güzel ve daha sağlıklı olmasını sağlarken aynı zamanda makyajın yüzünüzde daha güzel durmasına da destek olur.

üzüm maskesi

üzüm maskesi

Taze Üzüm Maskesi Nasıl Yapılır?

Taze üzüm ile yapılan güzellik maskesi için ihtiyacınız olan salkım kırmızı üzüm ve yemek kaşığı undur. Yapılışı için öncelikle bir kap içine üzün tanelerini koyarak ezin. Suyunun çıkmasının ardından ise unu azar azar ilave ederek maskenin macun kıvamını almasını sağlayın. Macun kıvamına gelen maskeniz artık kullanıma hazır.

taze üzüm

taze üzüm

Maskenizi cildinize uygulamadan önce yüzünüzü temizlemeniz gerekir. Temiz tende daha da fayda sağlayacak olan taze üzüm maskesi için cildinizi güzelce kurutun. Sonrasında macun kıvamına gelen maskeyi göz çevresi harici yüzünüze yedirerek uygulayın. Maskenin cildinize sürülmesinden sonra 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Sonrasında ise maskeyi çıkarmak için ılık su ile durulama işlemini gerçekleştirin. Taze üzüm güzellik maskesini haftada bir kez ya da ihtiyaç duydukça uygulayabilirsiniz. Özellikle davet ya da katılacağınız organizasyonlar öncesinde uygulayarak cildinize bebeksi bir etki katabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir