Sivilce Tedavisinde Yapılan Hatalar

Ergenlik döneminden başlayarak bir insanın hayatının her döneminde karşına çıkan bir şeydir sivilceler. Sivilceler insanların moralini çökertmek ve psikolojisini bozmak için en etkili şeydir. Zaten ergenlik döneminin ergenlerde böylesine sıkıntılı ve stres dolu geçmesinin de baş karakteridir. Günümüzde sivilceden kurtulmak adına tedavisinde birçok hata yapılıyor.

Nelerdir?

Sivilce Tedavisinde Yapılan Hatalar

Sivilce Tedavisinde Yapılan Hatalar

Sivilce tedavisi hususunda insanlar birçok yanlış şeyi uyguluyor. Yanlış yapmakta beklenen sonucun aksine her şeyi daha kötüye çeviriyor. Geçmişten beri bronzlaşmanın cildi temizlediğine inanılmakta. Fakat bu yanlıştır. Güneş cildi kurutur ve tahriş eder. Aynı zamanda sivilce çıkmasına da sebebiyet verir. Bu yüzden bu yöntem baştan aşağı yanlıştır.

Bunun yanı sıra yüzün ne kadar çok yıkanırsa o kadar iyi temizleneceği düşüncesi de vardır. Bu da baştan aşağı yanlıştan ibarettir. Yüzünüzü çok yıkamak cildinizi yorar ve zarar verir. Ayrıca sert ovuşturarak yıkamakta cildi tahriş eder. Günde 2 defa yumuşak bir sabunla hafif yıkayabilirsiniz. Sivilce patlatmanın da onların kaybolmasına neden olduğuna inanılıyor. Bu da yanlıştır. Ne kadar patlatırsanız o kadar karşılık bulursunuz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir