Gece Davetleri için Makyaj Nasıl Yapılmalı?

Gece davetleri için gerçekleştirilecek olan makyaj uygulaması aslında kıyafetiniz ile uyumlu olarak tercih edilmelidir. Seçtiğiniz kombine uyumlu olarak belirleyeceğiniz makyaj elbette ki günlük makyajınızdan biraz daha fazla olacaktır. Bunun ile beraber gece makyajında da mutlaka makyaj sabitleyiciyi kullanmanız önerilir. Böylelikle gece boyunca makyajınız sabit kalarak herhangi bir sıkıntı yaşama durumu ile de karşılaşmazsınız.

kalıcı makyaj

Gece makyajlarında ya gözlere ya da dudaklara yoğunluk verilir. Her ikisine de yapılan yoğun renk kombini hoş bir etki yaratmaz. Özellikle günümüzde makyaj uygulamalarında trend doğal görünen ve hatta makyajsız gibi makyaj olduğu için bu detaya önem vermeniz önerilir.

Siyah Kıyafet için Makyaj Seçimleri

Siyah kıyafet denilince akla her daim kırmızı rujlar gelir. Bu rutinden uzaklaşarak şeftali tonu bir ruj ve gözlerde yoğunlaşan bir ahengi de yakalamanız mümkün. Seçimlerinizde siyah elbisenizin de ışıltısı ya da sadeliği de belirleyici rol oynar. Işıltılı olan kıyafetlerde aynı ışıltıyı yüzünüze uygulamanız hoş bir görüntü yaratmaz. Bu sebep ile daha mat olan renk seçimlerini seçmeniz önerilir.

Dudak ve göz makyajının yanı sıra allık kullanımı da gece makyajında önemlidir. Gerçekleştirdiğiniz makyaj uygulamanız ile uyumlu bir tonu yanaklarınıza sürerken de dikkatli olmanız gerekir. Kimsenin hasta olduğunuzu sanmasını istemezsiniz. Bu sebep ile de şeftali tonları allık seçiminde günümüzde de en çok tercih edilen olduğu için öneriliyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir