Güzellik İçin Doğru Besinler

Güzel bir cildin sırrı, deri hücrelerinde saklıdır. Deri hücrelerinin yenilenmesi ve kendini onarabilmesi, güzel bir cildin de anahtarıdır. Bu işlem bir takım kozmetik ürünleri ile sağlanmakta ise de, birçok besin doğal olarak bu işlemi yerine getirir. Bir anlamda bu duruma besinlerden gelen güzellik diyebiliriz.

badem

badem

Hangi Besinler Tüketmeli?

Birçoğumuz bademi kuruyemiş olarak biliriz. Aslında badem bir kuruyemiş değil bir tohumdur. Bünyesinde E vitamini barındırır. Düzenli olarak badem yemenin cilde olumlu etkileri vardır.

Brokoli bitkisi de güzelliğe etkisi bilinen besinlerden bir tanesidir. Günde en az yarım kase brokoli tüketmek, cildi güzelleştirebilir.

havuç

havuç

A vitamini deposu olan havuç, birçoğumuzun bildiği gibi gözlerde de etkilidir. A vitamini aynı zamanda, cilt kanserini azaltması ile bilinir. Küçüklerinden günde 16 adet havuç tüketmek gerekir.

bitter çikolata

bitter çikolata

Bitter çikolata, içinde bulunan flavonol denilen antioksidan madde ile ciltteki pürüzlülüğü gidermede yardımcı olur. Ayrıca güneş yıpranmalarına karşı da etkili bir maddedir. Günde 326 mg. Bitter çikolata tüketmek, ciltteki sorunların önüne geçmede sizlere yardımcı olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir