Banyonuzun Güzel Kokması İçin İpuçları

Banyolar bakterilerin bol bulunduğu, rutubetin hiç eksik olmadığı alanlar arasındadır. Bunun gibi birçok şey kötü kokulara sebep olur. Biz bunları engellemek için neler yapılabileceği konusunda biraz araştırma yaptık ve sizlerle paylaşacağız.

Banyo Dolapları

Banyo Dolapları

Karbonat

Klozet için yarım bardak kadar karbonat dökerek doğal bir şekilde kötü kokuları önleyebilirsiniz. Karbonat burada biriken kötü kokuları emebilir. Buna alternatif olarak biraz limon suyu da kullanılabilir. Çünkü o da asitli yapısı sayesinde pis kokuları engeller.

Banyonuzun Güzel Kokması İçin İpuçları

Banyonuzun Güzel Kokması İçin İpuçları

Beyaz Sirke

Yarım bardak kadar beyaz sirke alıp bunu klozet içine dökün ve her tarafına değmesine özen gösterin. İsterseniz yere, lavaboya, küvete de dökebilirsiniz. Sirke burada bulunan olası tüm bakterileri ve mikropları öldürür.

Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyonu

Su Giderleri

Banyonuzda bulunan su giderlerinin tıkalı durumda olup olmadığına dikkat edin. Bu durumda lavabo açıcı gibi temizlik ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Bunun yerine ayda bir kere bu giderlere karbonat ve ardında da bir bardak beyaz sirke dökerek doğal bir şekilde bu koku ve tıkanıklığı önleyebilirsiniz.

Banyonuzu Kokulardan arındırın

Banyonuzu Kokulardan arındırın

Kokulu Ürünler

Banyolar sıkça havalandırılması gereken bölgelerdendir. Kokulu mum sabun ya da oda kokularını bu alanda kullanmanızı öneririz. Bu sayede hem hoş koku sağlarken hem de güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir