Gebelikte Balık Tüketimi

Balık tüketimi özellikle bebek gelişimi açısından son derece faydalıdır. Omega-3 yağ asitleri gebelik süresince alınmalıdır. Omega-3 katı yağlarda az miktarda bulunduğu için gerekli vitamini balıklardan alabilirsiniz.

Gebelikte Balık

Gebelikte Balık

Gebelikte Balık Tüketiminin Faydaları

Gebelik döneminde bazı balık türlerini fazla tüketmemeniz gerekir. Cıva oranı yüksek balık türleri bebeğin zihinsel gelişimine olumsuz etkiler yapar. Gebelik süresinde yenilen balık türleri sizlere ve bebeğinize gerekli vitamin desteğini sağlayacaktır.

Balık

Balık

Cıva İçeren Balık Türleri Nelerdir?

Cıva oranı yüksek olan balık türleri içerisinde köpekbalığı, kral uskumru, kılıçbalığı gelir. Donmuş ton balığı da aynı şekilde önerilmeyen balık türleridir. Beyaz balık ve sardalye ise yenmesi önerilen balık türleri arasında gösterilir. Balık tüketimi yapmayan bayanlar ise omega-3 takviyesi almaları gereklidir. Vitamin hapları içerisinde cıva içeren madde bulunmaz.

Hamsi Balık

Hamsi Balık

DHA ürünlerinden özellikle hamilelik süresi boyunca 50 miligram alınması önerilir. Balık gıdanızı sizler omega-3 vitamin hapları ile de sağlayabilirsiniz. Uzmanlar sizlere gerekli alacağınız miktarı belirtir. Bebek ve sizin sağlığınız için yeterli miktarda omega-3 yağ asidinin vücuda girmesi önerilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir