Gebelik Belirtileri Nelerdir?

Gebelik belirtilerinin en başında mide bulantısı ve kusma yer almaktadır. Gebeliğin 2. ve 12. haftalarında gözlemlenen bu belirtiler özellikle sabah saatlerinde uyandığınız zaman oldukça şiddetli olabilmektedir.

gebelik belirtileri

gebelik belirtileri

Metabolizmanın değişmesi endokrin bezlerinin bulantı ve kusmaya yol açtığı söylenmektedir. Aynı zamanda tükürük salgısının artması da bulantıya yol açabilmektedir. Mide bulantısı ve kusma ile birlikte gebelik sırasında yoğun bir şekilde yorgunluk hisside ortaya çıkar.Aşırı değişken ruh hali ve sinirli olma durumu da gebelik belirtileri nelerdir sorusunun en net cevapları arasında yer almaktadır. Gebelik yaşayan kadınlar ani duygu değişiklikleri yaşayarak duygusal bir hale bürünebilirler.

gebelik

gebelik

Aşırı Yeme ve Duygu Değişiklikleri

Bu durumun meydana gelmesi ile birlikte ayrıca yemek yeme arzusu da artış göstermeye başlar. Fakat bazı yemeklere karşı büyük bir isteksizlik de beraberinde gelmektedir. Ekşi, tatlı, tuzlu istekleri dönemsel olarak gebe kişilerde meydana gelebilmektedir.

 

Bu belirtiler kişilere ve dönemlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Gebelik, annelik ve bebek hakkında internet üzerinde geniş bir içeriğe sahip olan https://www.gebelikveannelik.com/ adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir