Fiziğiniz ve Yüz Şeklinize Göre Saç Kesimleri

Saç şeklinizi belirlerken sadece sevdiğiniz şekli tek kriter olarak düşünmemelisiniz. Çünkü bazen sevdiğimiz ya da alışık olduğumuz saç şekilleri, bizim için çok da uygun olmayabilir. Bu yüzden de fiziğimize ve yüz şeklimize göre hangi saç modelinin bizim için uygun olduğunu göz ardı etmememiz gerekir. Bazı ufak tefek tavsiyeleri dikkate alarak çok daha şık, çok daha güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

kısa saç

kısa saç

Hangi Saç Hangi Yüze ve Fiziğe Uygun

Saç şeklinizi belirlerken yüzünüze göre seçim yapmak daha sık duyduğumuz bir konu. Ama fiziğimize göre de bu seçimi yapmamız gerektiği genelde ihmal edilir. Bu yüzden bu konuda da birkaç hatırlatmamız olacak.

Eğer fazla kilolarınız varsa ve bu kilolar orantılı bir dağılıma sahip değilse yuvarlak ve kısa saç kesimleri sizi daha yuvarlak hatlı gösterebilir. Keza çok fazla zayıf ve uzun boylu iseniz daha hacimli gösteren saç kesimlerini tercih etmelisiniz.

saç modelleri

saç modelleri

Kısa boylu kadınların çok uzun saç kullanımından kaçınması gerekir. Uzun saç, genelde kısa boylu kadınları daha kısa gösterir. Yine bunun tersi olarak, çok uzun boylu hanımların da omuzlarının yukarısına çıkacak kısalıkta saçları tercih etmemesi gerekir.

Yüzünüz yuvarlık hatlı ise, yine kısa saç kesimleri ya da kâküller sizin yüzünüzü daha yuvarlak ve kilolu gösterir. Alnı dar olanların da kâkül kullanımından kaçınması gerekli.

Yüzü çok uzun ve kemikli olan kadınların biraz daha hareketli saç kesimlerini tercih etmesi yüzlerinin orantılı görünmesine destek olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir