Diş Beyazlatıcı Yöntemler Nelerdir?

Zaman içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı diş üzerinde birtakım lekeler meydana gelebiliyor. Bu tür lekelenmeleri önlemenin ve gidermenin iki iki farklı temel yöntemi bulunuyor. İki yöntemi de kendi başınıza evinizde uygulayabilirsiniz.

Evinizde diş beyazlatabilmek için öncelikle diş hekimine muayene olmuş olmanız gerekiyor. Dişinizin ölçüsü doktor tarafından alındıktan sonra dişin üzerine oturacak bir kalıp hazırlanıyor.

diş bakımı

diş bakımı

Dişiniz için özel olarak hazırlanmış kalıbın içine ise beyazlatıcı bir ilaç dökülüyor. Kalıbı daha sonra dişinize takarak birkaç saat boyunca tutuyorsunuz. Bu yöntemi 1 ile 4 hafta boyunca dişinizdeki lekelerin boyutuna ve yoğunluğuna göre uygulayarak etkin sonuçlar elde edebilirsiniz.

Doktorun Muayene Sırasında Yapabileceği Yöntem

Bir diğer diş beyazlatma yöntemi ise diş hekimleri tarafından muayene esnasında uygulanmaktadır. Diş beyazlatma konusunda tecrübeli bir doktor bulduktan sonra bu tedaviyi uygulatabilirsiniz. Tedavi dişin üzerine beyazlatıcı ilaçların uygulanması ile uygulanıyor.

diş beyazlatmak

diş beyazlatmak

Daha sonra ise dişin üstüne mavi ve yeşil renkli bir kuvvetli ışık kaynağı tutuluyor. Bu işlemi 1 hafta içerisinde tekrar uygulatırsanız etkin sonuçları anlık olarak görebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir