Ekonomik Dekorasyon Yöntemleri

Dekorasyon başlı başına önceden tasarlanıp uygulanması gereken ve maliyetli bir süreçtir. Baştan aşağı evinizi dekore etmek size hem zahmetli hem de maliyeti yüksek geliyor ise ekonomik olan birkaç dekorasyon ile hem eski eşyalarınız değerlendirmiş hem de yenilenen evinize ayrı bir hava hatmış olacaksınız.

eski eşyaları boyama

eski eşyaları boyama

Pratik ve Ekonomik Çözümler

Evinizde eskiyen mobilyalarınızı atmak yerine onarıp değişikliğe uğratmak daha ekonomik bir çözüm olacaktır. Ekonomik dekorasyon için ihtiyacınız olan dilediğiniz renk ahşap boyası, zımpara ve parlaklık için vernik. Zımpara ile mobilyanızın parlak yüzeyini soydurduktan sonra boya işlemine geçebilirsiniz ardından vernikleyip bir süre bekletin. Dilerseniz raptiyeler ile kenarına ya da yanlarına modeller yapmanızda mümkün böylece daha değişik bir hava yakalayacaksınız.

eski eşyaları boyama

eski eşyaları boyama

Başka bir ekonomik dekorasyon oluşumu ise pet şişeleri atmak yerine onlardan puf yapabilirsiniz. İstediğiniz büyüklükte yapabileceğiniz pufunuz için pet şişelerini sıkıca birbirine bantlayın. Pet şişeleri bir düz bir ters olacak şekilde dizmeniz gerekiyor. Ardından taban ve üst bölümlerine elyaf dolgusunu yapıştırın. İstediğiniz bir örtüyü dikerek ya da örebileceğiniz bir örtü ile pufunuzu oluşturabilirsiniz.

pet şişeden puf

pet şişeden puf

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir