Ev Dekorasyonunda Feng Shui Felsefesi

Feng Shui bir Çin felsefesidir. Yaklaşık 3000 yılından günümüze kadar gelmiş olan bu felsefenin temeli bilime dayandırılıyor. Herşeyin bir enerjiye sahip olduğu inancını taşıyan Feng Shui felsefesi ev dekorasyonunda da önemli bir yer etki yaratıyor.

feng shui dekorasyon

feng shui dekorasyon

Evinizin Enerji Akışını Sağlayın

  • Feng Shui felsefesine göre evin girişi ferah ve geniş olmalı. Bu nedenle ilk girişe çok fazla aksesuar ve dekorasyon ürünü konulmaması gerekiyor. Ayrıca evin giriş kapısıyla tuvalet kapısı pozitif enerjinin kaybolmaması için bu felsefeye göre asla karşı karşıya olmamalı.
  • Ayrıca bu felsefeye göre evde kesinlikle fazla eşya bulunmamalı. Giymediğiniz kıyafetleri ve kullanmadığınız eşyaları evinizde bekletmemeniz gerekiyor. Fazla eşya evinizle birlikte sizin de pozitif enerjinizi alıyor.

 

feng shui tarzı dekorasyon

feng shui tarzı dekorasyon

  • Çalışma masanıza oturduğunuzda yüzünüzün odaya dönük olması gerekiyor. Yanı oda kapısına sırtınızı dönmemelisiniz. Bu nedenle çalışma masanızın konumunu da iyi ayarlamanız gerekiyor.
  • Oturma odası, günününüz bütün yorgunluğunu attığınız mekanlardan biri olduğu için rahat ve sade bir şekilde döşenmesi gerekiyor.
  • Feng Shui felsefesine göre çocuk odası da evin batı yönünde konumlandırılmalı ve tuvalet kapısı daime kapalı olmalı.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir