En Çok Kullanılan Chrome Eklentileri

Dünya’nın en fazla kullanılan web tarayıcısı Google Chrome, bünyesinde binlerce eklenti bulunuyor. Binlerce eklentinin arasında bazıları gereksiz ve sistemi fazlasıyla yavaşlatacak eklentiler olsa da, aralarında gerçektene de size günlük kullanımda kolaylık sağlayacak eklentiler yok değil.

en çok kullanılan chrome eklentileri

Chrome Eklentisi Nedir?

Internet kullanımda fazlasıyla kullanılan Chrome Eklentileri, hem gündelik kullanımda kolaylık sağlarken hem de internet tarayıcısını daha işlevsel kullanılmasında fayda sağlıyor. Genellikle tarayıcının üzerinde bulunan bara, Chrome Eklentileri ekleyerek birçok işinizi aynı anda yapabilirsiniz.

Chrome Eklentisi Kurma Adımları

 1. Google’ın Başlangıç Sayfasında Bulabileceğiniz Chrome Web Mağazası’na girin.
 2. Mağaza içerisinde kurmak istediğiniz eklentiyi seçin ve eklentinin sayfasına gidin.
 3. Chrome’a ekle butonuna tıklayarak eklentiyi kurma işlemini tamamlamış olursunuz.

En Çok Kullanılan Chrome Eklentileri Nelerdir?

 1. Adblocker, günbegün gelişen reklamcılık sektörü ile internette dolaşırken bolca reklamla karşılaşıyoruz. Çoğunluklu rahatsız eden bu reklamları engellemek Adblocker eklentisi ile mümkün. Adblocker, internette dolaşırken reklamlardan arındırılmış bir dolaşım sağlayarak daha iyi bir internet deneyimi sunuyor.
 1. OneNote Web Clipper, Microsoft bilişim şirketinin yayınladığı resmi bir not alma eklentisidir. OneNote eklentisi ile, herhangi bir internet sitesinde bulduğunuz yazıyı direkt olarak kaydedebilir hatta düzenleyebilirsiniz. OneNote eklentisi, sadece yazıları değil fotoğrafları ve PDF türündeki dosyaları da notlar listesine ekleyebiliyorsunuz.
 2. PushBullet, telefonunuza gelen bildirimleri veya diğer etkileşimleri bilgisayarınızda görebilmenize yardımcı oluyor. Hatta bununla kalmıyor, telefonunuzu uzaktan kullanabilmenize bile olanak sağlıyor.
 3. Colorblind-Dalton, renk körlüğü yaşayan kişiler için geliştirilmiştir. Colorblind eklentisi, web sayfalarını renk körlerinin rahatlıkla görebileceği renk ayarları ile yeniden renklendirerek daha rahat bir kullanım sunuyor.
 4. DarkReader, internet tarayıcısını tamamen gece modunda kullanmayı sevenler için tasarlanmıştır. Herhangi bir sitede gece modu özelliği olmasa dahi DarkReader, tarayıcınızı gece moduna alarak gözlerinizi daha az yoracak konforlu bir deneyim sunmasını sağlıyor.
 5. HoverZoom+, fotoğrafçılık ve edit işleriyle uğrayanlar için çıkartılmıştır. HoverZoom+ eklentisi sayesinde, gördüğünüz bir fotoğrafın üzerine geldiğinizde görseli orijinal boyutu ile görebilmenizi sağlıyor. Hatta göstermekle kalmıyor, ayarlayacağınız bir tuş ile fotoğrafı kaydetmenize olanak sağlıyor.
 6. Touch VPN, yasaklandığı veya engellendiği için ulaşılamayan sitelere erişim sağlamamızı sağlıyor. Yasaklı sitelere erişim yapabilmenizin dışında oturumlarınız esnasında bilgilerinizi de güvence altına alarak size gizlilik ve web güvenliği konusunda benzersiz bir deneyim vadediyor.

Chrome Eklentisi Nasıl Kaldırma Adımları

 1. Bilgisayarınız üzerinden Chrome’u açın.
 2. Sağ üstteki bar üzerinden ‘Diğer’ butonuna tıklayarak ‘Uzantılar’a tıklayın.
 3. Kaldırmak istediğiniz uzantıya gelin ve ‘Kaldır’a tıklayın.
 4. Karşınıza çıkan Kaldır’ı onayladıktan sonra Chrome Eklentisi’ni başarıyla kaldırmış olursunuz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir