İnsanlarla İlgili Bu 5 Olguya İnanamayacaksınız

1- İnsan kulağı parmak izinden güçlü bir tanımlayıcı

İnsan kulak kepçesinin şekli bireye özgüdür, kişisel kimlik doğrulaması için geçerli bir araçtır. Parmak izleri aşınmış olabilir ve net bir prosedür olmadan elde etmek zordur; kulak şeklini ise bilgisayar yazılımıyla eşleştirmek kolaydır ve nadiren bir kişinin yaşamı boyu değişir.

insan kulağı

insan kulağı

2- Kahve içenler daha uzun yaşıyor

Birden fazla uzun vadeli çalışma, düzenli kahve içicilerin, kahve içmeyen insanlara göre daha uzun yaşama eğiliminde olduğunu gösteriyor. Şimdiye kadar bilim adamları, kahvede bu fayda sağlayan maddenin tam olarak ne olduğunu tespit edemediler. Bununla birlikte, kahve kafein içerse de, kafeinsiz olsa da faydanın aynı olduğu görülüyor.

3- Kahkaha atarken insan ölebilir

Kahkaha ile ilgili sayısız tarihi ölümler mevcut. Gülmek, ölümcül değildir, fakat gülme eylemi kalp ve akciğerlere stres yaratabilir. Zaten hasta olan, zayıf olan veya ölümcül bir duruma düşen bir kişinin kahkaha atması kalbinin durmasına veya asfiksasyona itebilir. Söylemeye gerek yok, bu çok nadir ve gülümsemenin sağlığa olan faydaları genel olarak risklerden daha ağır basar.

4- Dünyanın en nadir göz rengi

Gerçek yeşil, dünyanın en nadir göz rengi olarak kabul edilir. Bu renk, ancak Ortadoğu ve Asya’dan gelen genetik mirasa sahip insanlarda bulunur. Göz renginin bir zamanlar sadece bir veya iki gen tarafından kontrol edildiği düşünülürken, bilim adamları şimdi göz rengini 12 genin kadar etkilediğine inanıyor. Bu, insanların atalarından hangi renkleri alabileceğini doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırabilir.

gerçek yeşil

gerçek yeşil

5- Masadaki bitkiler konsantrasyonu arttırıyor

Birden fazla çalışma, öğrencilerin ve diğer profesyonellerin, masalarındaki bitkileri görebildiklerinde dikkatlerin arttığını gösteriyor. Bu, başka bir bulgu ile ilişkili görünüyor; konsantrasyon doğal ortamlara maruz bırakılarak geliştirilebilir. Bunu açıklamak için bir teori, insanların bilinçsiz olarak bitkilere bakmalarının diğer görevlere konsantre olma özelliklerini yenilemeleri olabilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir