Kar Zinciri Nedir? Özelikleri Nelerdir?

Kış aylarını ne kadar seversek sevelim kimi zorluklarını da göz ardı etmemiz mümkün değildir. Kışın karın yoğun yağdığı dönemlerde buzlanma oluştuğunda nasıl giydiğimiz ayakkabıları ona göre seçiyorsak, kullandığımız araçların da buzdan kaymaması, karda rahat hareket edebilmesi için önlemler almamız gerekir. Kar zinciri de bu önlemler arasındadır ve kullanılan aracın lastiğine takılarak aracın kışın tüm koşullarda güvenle yolculuk yapılmasını sağlar.

zincir

zincir

Bir kan zinciri alırken öncelikle nerede kullanılacağını bilmek ve ona göre almak ilk dikkat edilmesi gereken kuraldır. Binek, jeep, ticari ve iş makinesine göre farklı kar zincirleri vardır.

Ama hangi tip olursa olsun, mutlaka kalite sertifikası aranmalıdır. Ayrıca yol tutuş ve fren çekiş emniyeti önemlidir. Lastiğe zarar vermeyen malzemeden de yapılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Kar Zincirinin Önemi

Araç zinciri

Araç zinciri

Sonuçta ama uzun, ama kısa bir yola çıkılacaktır ve içinde can taşınacaktır. Dolayısıyla hem çevreye, hem araca zarar vermeyen hem de yol şartları ne olursa olsun güvenle seyahat edebilmeniz için kar zinciri mutlaka gereklidir.

Kar Zinciri Nereden Alınır

Araba zinciri

Araba zinciri

Ülkemizde bu konuda pek çok firma olmasına rağmen akla ilk gelen firmalardan birisi de Sdl firmasıdır ve tamamen kendi üretimleri olan  kar zincirleri ile zorlu yollarda kolay ilerleyebilirsiniz daha detaylı bilgi için ise www.sdl.com.tr/kategori/67/Patinaj-Zincir adresini ziyaret edebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir