10 Adımda Cildinizi Güzelleştirin!

En önemli giysimiz elbette ki cildimizdir. Her zaman temiz ve güzel olmasını istediğimiz cildimize mutlaka günlük bakım uygulamalıyız. Bunun içinde cilt temizliğindeki temel 10 adımı takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu adımlardan ilki ve en önemlisi herkesin bildiği gibi temizlik.

cilt temizliği

Cildinizin temizliğini doğru ürünler kullanarak yaparsanız Ph dengesini korur daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Haftada birkaç kez peeling olarak adlandırılan uygulamayı yapmanızda gözeneklerinizin açılmasında yardımcı olacaktır.

En Önemlisi Doğru Beslenebilmek

En önemli maddelerden diğeri ise vücuda alınan gıdalardır. Uzmanların önerileri arasında bulunan kuru kayısı cildinizi güzelleştirerek daha parlak ve aydınlık olmasını sağlar. C vitamini açısından zengin olan yiyecekler cildinizi korur.

güzellik

güzellik

Yaz aylarından bol bol güneş ışığı ile beslenen ciltler, ne yazık ki ileride cilt sorunları ile karşılaşabiliyor. Çillenme, ben, kırışıklıklar ve güneş lekeleri gibi sıkıntılı durumları önlemek için koruculuğu yüksek güneş losyonları sürün

Cildinize uygun nemlendirici ürünleri kullanmayı ihmal etmeyin. Yağlı bir cilde sahipseniz yağ bazlı olmayan ürünler tercih etmelisiniz. Kuru bir cildiniz varsa şayet nemlendirici faktörünü kullanmanız daha iyi sonuçlar almanızı kolaylaştıracaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir