Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişler, bir insanın yüzüne bakıldığında en çok dikkat çeken bölgedir. Bu yüzden, hem sağlık hem de dış görüntü açısından sürekli bakımlı ve temiz olmalıdır. Beyaz dişlere sahip olmak da bu bakımdan çok önemlidir. Dişleri sararan kişiler, genelde özgüven sıkıntısı yaşarlar ve bu durum, onların gülümsemelerine engel olur.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

 Evde Uygulanabilecek Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde ve uygulaması oldukça basit olan diş beyazlatma yöntemleri arasında en etkili olan, karbonat kullanmaktır. Kolayca herkesin evinde bulabileceği karbonat ile fırçalanan dişler, zaman içerisinde belirgin bir şekilde beyazlar. Ayrıca diş beyazlatma özelliğinin dışında, diş sağlığı için de oldukça faydalıdır. Ağızdaki bakterileri yok eder ve diş taşlarını temizler.

beyaz diş

beyaz diş

Her evin olmazsa olmazı sofra tuzu da diş beyazlatmada oldukça etkili bir yöntemdir, diş eti iltihabındaki ödemlerin temizlenmesine yardımcı olur. Bunun dışında 1 tatlı kaşığı karbonat ve bir tutam tuz karıştırılarak, içine birkaç damla sirke eklendikten sonra diş macunu gibi kullanılırsa, bu da dişleri beyazlatmaya yardımcı olur.

Çok bilinmese de çilek ve karbonat karışımı da dişleri beyazlatır. Fakat fazla kullanılması halinde diş minelerine zarar verebilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir