Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Son yıllarda oldukça sık ve yaygın bir şekilde karşı karşıya kalınan yeniliklerden birisi olan BES yani bireysel emeklilik sistemi için pek çok banka ve sigorta kuruluşlu tarafından sıklıkla tanıtımlar yapılarak, kendilerine dahil olunması yönünde çalışmalar yürütüyor.

Bu neden ile de herkesin yaşamının belirli bir kısmında illa ki karşısına çıkan bir hizmet olarak öne çıkıyor.

bireysel emeklilik

bireysel emeklilik

Bireysel Emeklilik Sisteminden Kimler Yararlanabilir ?

Devlet destekli olarak bireysel emeklilik hakkı elde edebilme imkanı sunmakta olan bu emeklilik sisteminin diğer emeklilik sistemlerinde olduğu gibi avantajlı yönleri bulunduğu gibi dezavantajları da bulunuyor.

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen ve özellikle de her geçen gün katılımın daha fazla hale geldiği bireysel emeklilik sistemi gerçekleştirilen son düzenlemeler ile birlikte sisteme dahil olmak isteyen her vatandaşın kullanabilme olanağına sahip olduğu bir hizmet türü haline geldi.

bireysel emeklilik birikimi

bireysel emeklilik birikimi

Bu emeklilik sisteminde net şart 10 yıl ve 56 yaş kuralı olarak öne çıkıyor. Sistemde yapılan 10 yıllık düzenli ödemeye göre devlet destekli çeşitli uygulamalardan yararlanabilme hakkına sahip olunabilirken tam bir emeklilik programı için 56 yaşının doldurulması gerekiyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir