Balık Yağı Ne işe Yarar?

Vücudun her yönünü dengelemeye çalışan Omega 3 birçok yönden kişinin sağlıklı ve dengeli beslenmesine yardım ediyor. Özellikle son yıllarda değerini anlayan birçok uzman balık yağını hastalarına öneriyor. Pıhtılaşmayı önleyen balık yağı özellikle kolesterolün yükselmesini ve iltihaplı hastalıkların oluşumunu önleyerek vücudun dengesini sağlıyor.

Balık Yağı Ne işe Yarar?

Balık Yağı Ne işe Yarar?

Beynin %60’nda yer alan yağların önemli bir kısmını Omega 3 oluşturuyor. O nedenle özellikle hamile bayanlar gebeliğin son aylarına kadar ve hatta emzirme döneminde bile sık sık Omega 3 kullanımını artırmalılardır. Omega yağ bebeğin beyin, göz, ve sinir sistemleri üzerinde büyük bir işleve sahiptir. Cildin nem dengesini sağlayan omega yağ düzenli kullanımlarda yaşlanmayı da geciktiriyor.

Balık Yağı Ne İçin Kullanılır

Balık Yağı Ne İçin Kullanılır

Omega 3 Kaynakları Nelerdir?

Omega 3 kaynakları yağlı balıklar ve deniz ürünlerinde büyük oranda bulunur. Deniz ürünlerinden özellikle uskumru, sardalya, hamsi, somon ve ton balığında yer alan omega 3 seçimlerinizde de bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Alacağınız balık yağını eğer besin takviyesi olarak alacaksanız ürünün bazı kriterlerini göz önünde bulundurmalısınız. Omega 3 aynı zamanda damar sertliği ve damar tıkanıklığı gibi hastalıklar içinde etkili çözümlere ulaştırıyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir