Avşar Maskesi İle Burun Estetiği Olmak Daha Güvenli

Yüzün en önemli ve en dikkat çekici bölümlerinden biri olan burun, pek çok kişinin şikâyetçi olduğu bir organdır. Burnun istenmeyen bir şekilde olması, kişiyi son derece mutsuz ve özgüveni eksik bir birey haline getirir. Zamanla psikolojik sorunlara yer açan bu durum, aslında çözümü çok kolay olan estetik işlemler arasında yer alır.

AVŞAR MASK

AVŞAR MASK

Pek çok kişide ameliyattan sonra kötü bir buruna sahip olma korkusu vardır. Fakat ilerleyen teknoloji ve tıp teknikleri sayesinde bu sorun tamamı ile ortadan kaldırılarak hastalar, ameliyata pozitif bir şekilde hazırlanır. Buluşu ile dünya medyasının bir anda odak noktasına yerleşen Estetik Plastik Cerrah Op. Dr. Yakup Avşar, Kendi buluşu olan AVŞAR mask 3d print yöntemi sayesinde hastaya ameliyat olmadan önce burnunu  nasıl bir şekil alacağını gösteriyor. Dünyada bir ilke imza atan başarılı estetik cerrah yurtiçinin yanı sıra yurtdışından hastalara da başarılı ameliyatlar yapıyor.

avşar maskesi

avşar maskesi

3D Baskı Yöntemi Nedir?

Günümüzde ameliyat korkusu ve endişesi olan pek çok insanı rahatlatan bir teknolojiden yararlanan Estetik Plastik Cerrah Op. Dr. Yakup Avşar, ameliyat olmadan önce hastanın ameliyat sonrasında sahip olacağı görüntüyü önceden gösteriyor. Peki, AVŞAR MASK işlemi nasıl gerçekleşiyor, hasta herhangi bir acı hissediyor mu? İşte merak ettiğiniz bu sorunun cevabı…

Sözel olarak açıklamadan önce Kanal D ekranlarında haberlerdede yer bulan AVŞAR MASK teknolojisinin video haberini sizinle paylaşalım.

İlk olarak burun ameliyatı olmak isteyen hastasının taleplerini ve hayallerindeki görüntünün nasıl olması gerektiğini dikkatle dinleyen Op. Dr. Yakup Avşar, daha sonra işleme başlamak için hastanın 3 boyutlu görüntüsünü tarayıcı ile alıyor. Ardından ise bu fotoğraf bilgisayar ortamına aktarılarak yüz üzerinde gerekli çalışmalar yapılıyor. En son ise 3d programına sokularak baskısı alınıyor. Bu sayede hasta direk kendini somut bir materyal üzerinde görerek ameliyat sonrası görüntüsü hakkında yeterli bilgiye sahip oluyor.

Ameliyattan sonra meydana gelebilecek olan tüm değişimi karşısında gören hasta, beğenisini ya da şikâyetini geç olmadan doktora söyleyebilme imkânına sahip oluyor. Burun estetiği konusunda doğru ve başarılı sonuçlarının alınması için en önemli sorumluluk hastaya düşer. Hastanın ne istediğini bilmesi ve bunu doktoruna en doğru kelimeler ile anlatması gerekir.

Op. Dr. Yakup Avşar ile 3D Print Teknolojisi Estetik Cerrahi’de Hayat Buluyor!

Dünya çapında bu çalışması ile adını duyurmuş olan Op. Dr. Yakup Avşar, hastalara ameliyattan sonra olacak olan görüntüyü göstererek öncesinde yapılacak olan her müdahale hakkında bilgi veriyor. Bu sayede sonucun nasıl olacağını bilen hasta, hem daha pozitif hem de korkularını atarak ameliyata girmiş olur. Başarısı tüm dünya gündemine oturan başarılı cerrah, özellikle Amerika, İngiltere ve İsveç gibi ülkelerin ilgi odağı oldu. Yurt dışından pek çok hasta ameliyat olmak ve hayallerindeki görüntüye kavuşmak için Op. Dr. Yakup Avşar’ın kapısını çalıyor.

Yapılan AVŞAR MASK ile öncelikle hastanın yüzündeki estetik bütünlüğün nasıl olacağına dikkat çekilir. Estetik bütünlük demek, burnun çevresi ile uyumunun nasıl olacağı demektir. Yüz tipine göre çok daha küçük bir burun istenmesi doğru olmayacaktır. Aksi takdirde, ameliyattan sonra yüzde çok küçük kalarak dikkat çeken burun hoş bir görüntü oluşturmaz. Bu yüzden kişinin yüz tipine göre en uygun olan burun, tercihinde bulunulmalıdır.

Rinoplasti Sonrası Hastaların Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

Dünya üzerinde pek çok kişi için yeni bir umut kapısı açan Op. Dr. Yakup Avşar, rinoplasti yani burun estetiği ameliyatından sonra dikkat edilmesi gereken konular hakkında hastalarını uyarıyor. Her ne kadar ameliyat başarılı bir şekilde geçmiş olsa da hastanın sonrasında yapacağı bakım da çok önemlidir.

İlk haftalarda hasta, kendini zorlayacak olan egzersizlerden kaçınılmalıdır. Çok çiğnenmesi gereken yemekler yenmemelidir. Daha yumuşak ve sulu yemek tüketiminde fayda var. İlk iki hafta boyunca sümkürme yapılmamalıdır. Dişler çok sert fırçalanmamalı ve baş üzerinden burna değerek giyilen elbiselere ara verilmelidir. Bu gibi durumlara dikkat edilerek burnun iyileşme süresi daha kısa bir zaman dilimine yayılabilir.

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri

yakupavsar.com
facebook.com/avsarestetik
instagram.com/avsarestetik

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir