Akıllı Mobilyalar

Giderek büyüyen mimari gelişmeleri takiben tasarım ve dekorasyon alanında gün be gün  yepyeni ve inanılmaz kullanış imkanı sağlayan mobilya ve dekor ürünleri  de hızla geliştiriliyor. Bu tarz ürünler “akıllı mobilya” şeklinde adlandırılıyor.

Akıllı Mobilyalar

Akıllı Mobilyalar

Akıllı Mobilya Ürünleri

Koltuklar : Birbirine monte edilebilen parçalar sayesinde koltuklar istenilen şekil ve boyutlarda kullanılabiliyor. Özellikle köşe takımları üzerine yapılan çalışmalarla koltuklardan birden fazla yatak ve saklama alanı eldilebiliyor.

Sehpalar : Zigon adı verilen sehpalar alandan kazanma üzerine yapılan önemli bir tasarımdı. Şimdi desehpalar için çeşitli kullanım alanları yaratılıyor. Orta sehpalar dört ayrı parçadan yapılarak istenildiğinde yemek masası, istenildiğinde de ayrı sehpalar olarak kullanılabiliyor ve ayrıca puf ya da saklama kutusu görünümlü tasarlarnan sehpalar da çeşitli kullanım şekilleri ve alandan faydayı arttırıyor.

Akıllı Mobilyalar

Akıllı Mobilyalar

Masalar: Tasarım alanında büyük ilerleme kaydeden mobilyalardan biridir. Küçük boyutlarda tasarlanarak ihtiyaç durumunda on iki kişilik kullanıma kadar büyültülebiliyor. Özellikle katlanabilir ya da içinde ayrı bir saklama haznesi bulunan masalar en çok tercih edilenlerden.

Yataklar: Duvara gömülen, üstüste saklanabilen, kitaplık ve gardırobu içinde saklayabilen seçenekleriyle çok çeşitli kullanım sağlıyor.

Mutfak : Mutfak bir evin e önemli alanlarından biridir. Ne kadar yer olursa olsun eldeki alan asla yeterli gelmez. İç içe geçen mutfak dolapları, gizli bölmeler, dolap içlerinde bulunan çekmeceler, katlanır masalar, sehpa yerine kullanılabilen sandalyeler gibi bir çok ürün bu yüzden tasarlandı ve geliştirilmeye devam ediyor.

Kitaplık :  Kitaplıklar hakkında çok fazla seçenek olmadığı düşünülürken bir anda kapı görevinde kullanılabilen kitaplıklar kendini gösterdi. Gardırop ve oda kapısı yerine kitaplık kullanmak oldukça akıllıca bir fikir oldu.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir