650 Kalori Kaybetmek

Spor salonlarına aşinaysanız, ki bu sıralar şehir insanları spora çok düşkün, spinning kelimesini duymuşsunuzdur. Günümüzün trendlerinden biri bu; yani gece kulübü gibi yerlerde pedal çevirmeyi tanımlamak için kullanılıyor.

spinning

spinning

Bir çeşit fast (hızlı) fitness. Karanlık bir odada, yüksek sesli müzik eşliğinde hızlıca pedal çevirerek 25 dakikada 450 kalori kaybetmek mümkün. Dışarıda yakalanması mümkün olmayan bir bisiklet temposuna böylece ulaşabiliyorsunuz. “ındoor cycling” yani kapalı mekanlardaki bisiklet olarak da duyabilirsiniz.

Kan Ter İçinde Ama Mutlu

Artık Türkiye’de spesifik sporlar moda. Spinning bunlardan biri. Eğlence ile spor beraberce bir etkinliğe dönüşmüş oluyorlar. Arkadaşınızla saatlerce bir kafede oturmak yerine bu çeşit salonlarda hem müzik dinliyor, hem hareket ediyor hem de eğlenmiş oluyorsunuz. Spor salonlarından farkı şimdi ben ne yapayım diye düşünmemek.

spor

spor

Yapılacak aktivite belli, böylece boşa zaman geçmiyor. Çalışanlar için ideal olan bir durum. Zaten öğle arası seanslarda yapanlar çoğunlukta ve bu salonlara gidenlerin yüzde yetmişini kadınlar oluşturuyor. Bir spor eğitmeni eşliğinde müzik dinleyerek ve hızlı bir tempoda size 25 dakikada 650 kalori yaktırmayı öneriyorlar. Sonuçta kan ter içinde kalıyorsunuz doğal olarak. Ama yapanlar müthiş bir vicdan rahatlığı da yaşadıklarını itiraf ediyorlar. “Bugün de yaptım, bitti, hayatıma dönebilirim” rahatlığı bu.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir