10 Yaş Gençleştiren Makyaj Hileleri

Bayanların hem kendine hem de başkalarına güzel görünme isteği neredeyse ilk insanlığa kadar dayanmaktadır. Bu istek ile var olan makyaj günümüzde makyaj sanatçılarının doğmasına kadar dayandı. Makyaj sanatçıları kusurlu, çizgilerin belirginleştiği hanımlarda uyguladığı makyaj ile yaşın nasılda gerilediğini göstermektedirler. Makyajın sanat olmasının yanında sizler de ufak dokunuşlar ile bu gençliği kazanabilirsiniz. Önemli olan doğru makyajın nasıl yapıldığını bilmek ve sonrasında uygulamaktır.

Makyaj Yapımı

Makyaj Yapımı

Makyajın Sırları

Öncelikle temiz bir cilde uygulanmalıdır. Makyaja başlamadan önce kullanılan baz ile fondötenin hem cilde yedirilmesi kolaylaşırken hem de daha kusursuz bir görüntü elde etmek için zemin hazırlamış olacaksınız. Sonrasında cilt tonunuza en uyan fondöten ile zemini hazırlamanız sona erer. Çoğu kişinin kusurları kapatmak için kullandığı kapatıcılar bilinenin aksine fondöten üzerine uygulanmalıdır. Kusurlar fondöten arkasından hala belirgin ise fondöteninize en uygun renk tonundaki kapatıcı ile desteleyebilirsiniz.

Makyaj Sırları

Makyaj Sırları

Sonrasında ise gözlerinize mutlaka açıktan koyuya geçen gölgeli makyajı tercih etmelisiniz ki bu kırışıklık görünümünü en aza indirir. Koyu ve mat ruj yerine nemlendiricili parlak olan rujlar dudak kenarındaki çizgileri daha az gösterir. Uygun bir allık ve rimel ile de makyajımızın son rötuşlarını yaparak kusursuzluğa imzanızı atabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir