Su Tüketilmediğinde Karşılaşılan Hastalıklar

Günümüzde birçok insan kendini hasta olarak nitelendirir. Yapılan araştırma ve uygulamalarda ise bu durumun gerçek olmadığı kişinin son derece sağlıklı olduğu ifade edilir. İnsanların kendilerinin hasta olarak nitelendirmesindeki temel neden vücutlarındaki su eksikliğidir. Vücutta su kıtlığı yaşanması durumunda kandaki su kullanılır. Bu durumda yüksek tansiyon hastalığının yaşanmasına neden olunur.

Vücut su kıtlığı çekmesi durumunda omurlardaki su kullanılır ise bel ve boyun fıtığı hastalığı yaşanır. Vücutta oluşan su kıtlığı nedeniyle kemiklerdeki su kullanılır ise gut ve artrit gibi romatizmak hastalıklara yakalanılması söz konusudur.  Vücutta su kıtlığı var ve vücut bu eksikliği akciğer’den alır ise astım hastalığına yakalanılabilir.

Günlük Su Tüketimine Dikkat     

İnsanların günlük en az 3 litre su tüketmesi sağlık açısında çok önemlidir. Su insanlar fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı tutar. Vücut su sıkıntısı çekiyorsa ve eksikliği pankreastaki suyu kullanarak giderirse kişinin şeker hastası olması söz konusudur.  Yine vücut su sıkıntını midedeki sudan kullanır ise ülser hastalığına yakalanılabilinir.

Yine bağırsak bölgesinde su eksilir ve kişi de kabızlık meydana gelir ise kişi kolon kanseri olma ihtimali çok yüksektir. Hücrenin su eksikliği çok fazla olur ise beyin hücreye oksijen göndermeyi keser. Böylelikle hücrelerde kanserleşme olabilir. İnsanlar her mevsim özellikle sıvı kaybının çok fazla olduğu yaz döneminde sıklıkla su tüketmelidir. Suyun kazandırdıkları kadar içilmemesi durumunda da kaybettirecekleri de vardır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir