İlişkide Yapılmaması Gereken Kritik Hatalar

Günümüzde ilişkilerin sürelerinde gözle görülür bir azalma mevcut. İki tarafında ilişki içerisindeki düşüncesiz davranışlarından kaynaklanan birtakım belli başlı sebepler ilişkilerin günümüzde daha da kısalmasına yol açıyor.

İlişkiler emek demektir. Ayrıca bir ilişkinin ihtiyaç duyacağı en temel şey güvendir. Her insan arasında ve ilişkisinde olabileceği gibi tüm ilişkilerde bazı konularda sürtüşmeler meydana gelebilir. Fakat bu noktada birlikte bu sürtüşmeleri aşmayı öğrenmek gerekiyor. Tartışmalar meydana geldiği zaman haklı çıkmaya değil, karşınızdakini dinlemeye ve kendinizi anlatmaya odaklanın.

ilişki

ilişki

Tartışmaların sonunda mutlaka karşınızdaki kişiyi tam anlamıyla anladığınızdan emin olun ve bu tartışmanın tekrarlanmaması için çaba gösterin.

Kontrol Bağımlısı Olmayın

İlişkilerde beraberlikler önemlidir. Ancak her saniye sevgiliniz ile birlikte olmaya da çalışmayın. Karşınızdaki insana özel alan tanıyın ve onun arkadaşlarıyla, ailesiyle ya da tamamen kendisiyle vakit geçirmesine fırsat tanıyın.

Kontrol bağımlısı olarak karşınızdaki kişiyi sosyal anlamda kısıtlamaya çalışırsanız bu ilişkinizde ikinizi de yıpratacak bir davranış olacaktır. İlişkiye başladığınız kişiye koşulsuz şartsız güvenmeyi öğrenin ve asla sosyal yaşantısını kısıtlamak gibi bir hataya düşmeyin.

ilişki

ilişki

Partnerinizin değer verdiği konulara karşı hassas davranın. Size kendisi için önemli olduğunu söylediği bir konuda bir şeyler anlatıyor ise onu can kulağı ile dinleyin. Sizin için önemsiz olan bir konunun onun hayatında büyük yer ettiğini ve onu derinden etkilediğini unutmayın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir