Evi Düzenli Tutmanın Kolay Yolları

Küçük ya da büyük boyutlu olması fark etmez, evlerin büyük bir kısmında en fazla şikayet edilen konuların başında evlerin sürekli olarak bazı bölgelerinin dağılması gelmekte. Böyle olunca özellikle de kadınlar evlerinin çok daha temiz ve düzenli görünmesi adına mutfak dolapları, banyo, çocuk odaları ve gardıropları sürekli olarak temizlemeye özen gösterirken aşırı derecede yorulmaktan şikayet ediyorlar. Halbuki evi düzenli tutmak adına dikkat edilecek olan birkaç farklı şey bulunmakta.

Çocuk Odası

Çocuk Odası

Eviniz İçin Pratik Yöntemler

 Evlerde en fazla dağılan yerlerden biri hiç şüphesiz banyolar. Banyoların dağınık görünmesinin en büyük nedenlerden biri başta şampuan, saç kremi, deterjan gibi malzemelerin sürekli olarak ortada yer alması. Dolayısıyla bu ürünleri banyoda doğru olarak muhafaza etmek önemlidir. En fazla kullanılan ürünler dolabın ön kısmına, daha az kullanılanlar ise arka tarafa yerleştirilebilir. Bununla beraber banyo yaparken kullanılan malzemeler, eğer varsa duşakabinin iç kısmına yerleştirilecek raflarda belirli bir düzen içerisine koyulmalıdır.

Banyo düzeni

Banyo düzeni

Mutfakta dağınıklığın oluşmasının engellenmesi adına kategorilere ayrılarak düzenleme işlemi yapılmalıdır. Şeffaf kavanozlara koyulacak olan bakliyatlar kolay bir şekilde kullanıma hazır bekleyebilecek, baharatlar da isimleri yazılı kavanozlara koyularak kullanılabilecektir. Mutfak tezgahına ise yalnızca her gün kullanılacak eşyalar koyulmalıdır. Yatak odalarında dağınıklığın sebebi ise eşyalar ve kıyafetlerdir. Çok çekmeceli gardıroplar, dolaplar ya da özel kutular ile istenilen düzenli görünüm ortaya koyulmuş olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir