Dış Mekanlar İçin Fener Modelleri

Dış mekanlar dekorasyonu uygulamaları özellikle site bahçeleri, müstakil evler, villalar, bağ evleri, orman evleri, tatil köyleri, oteller, bahçeye sahip tüm işyerleri ve binalar için önemlidir.

dış mekan fener modeli

dış mekan fener modeli

Dış mekan dekorasyon uygulamalarında, bahçe mobilyaları, çiçek, çim, ağaç, havuz gibi bir çok malzeme kullanılır. Tüm amaç, görselliği  ön plana çıkarıp, bahçede kolay dolayımı sağlamaktır. Bahçelerin yanı sıra evlerin verandaları, balkonları, terasları, pencere önleri de dış mekan dekorasyon çalışmalarının uygulama alanlarındadır.

Hem Aydınlatma Hem Dekorasyon

Dış mekan çalışmalarında, ister bahçe ister veranda, teras, balkon dekorasyonu olsun, ışık kullanmak vaz geçilmez bir uygulamadır. Dış mekanın gece kullanımını sağlamak ve görünümü güzelleştirmek için çeşitli ışıklar kullanılır.

fener modelleri

fener modelleri

Bu ışıklar aydınlatma ve görüntü amaçlı olarak ikiye ayrılır. Aydınlatma ışıkları da dekorasyonla uyumlu, görünümüyle binanın bütünlüğünü bozmayan modelleri içermelidir. Bu amaçla da dış mekanlarda aydınlatmada ve süslemede fener kullanımı yaygındır. Fenerler, oldukça fazla sayıdaki tasarım seçeneği ile her türlü binanın dış mekan dekorasyonunda kullanılabilmektedir.

Çeşitli renklerde ışıklar kullanılmasıyla fenerler, aydınlatmanın yanı sıra önemli bir görsel zenginlikte sunmaktadır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir