Ayva Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Kış aylarının lezzetli meyvesi olan ayvanın çekirdeğinden, kabuğuna kadar her yeri sağlıktan güzelliğe kadar fayda sağlıyor. Ayva maskesini düzenli olarak uygulayarak aşağıda bulunan sorunlara çözüm bulabilir ve cildiniz için son derece iyi gelecek olan bir uygulamaya yer verebilirsiniz.

ayva maskesi

ayva maskesi

  • Ayva maskesini düzenli olarak uygulayarak güneş lekesi ve sivilce lekelerinizden kurtulabilirsiniz.
  • Cildiniz ihtiyacı olan neme kavuşacağı için yumuşak olur. Aynı zamanda özellikle kış aylarına yaşanan pullanma sorununda önüne geçmiş olursunuz.
  • Ayva maskesi uygulaması cildin yaşlanma etkilerine karşı savaşmasını sağlar. Cildin elastikiyetini artırır, kolajen üretiminin hızlandırır, esnek ve kırışıklardan kurtulmuş olan pürüzsüz bir tene kavuşmanızı sağlar. Antioksidan içeriği ile cilt yenilenmesine destek olur.
  • Anti bakteriyel içeriğe sahip olan ayva maskesi ciltte siyah nokta ve sivilce oluşumlarına karşı savaşır. Ayrıca var olan siyah nokta ve sivilcelerin giderilmesini sağlarken gözeneklerinde küçülmesine destek olur.
ayva maskesinin faydası

ayva maskesinin faydası

Ayva Maskesi Nasıl Hazırlanır ve Uygulanır?

Ayva maskesi uygulaması için bir ayva çekirdekleri bir bardak su ya da gül suyu içinde bir gün süre ile bekletir. Jel kıvamına gelecek olan bu kür için ayrıca çekirdekleri alınmış ayva haşlanır. Haşladığınız ayvayı çatal yardımı ile ezin. Sonrasında jel kıvamına gelip kapalı bir kap içinde buzdolabında muhafaza ettiğiniz jelden üç yemek kaşığı ilave edin. Blender ile karıştırarak cildinize uygulayın. 15 dakika sonra su ile durulayın. Haftada bir bu uygulamayı yapabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir