Adet Gecikmesi ve Gebelik

Aileler özellikle plansız bir gebelik yaşadıklarında birçok sorunla karşılaşabilirler. Gebe kalmayı önleyici durumların bilinmesi ailelerin de kendilerini hazır hissetmelerini sağlar. Geciken adet ve gebelik sürecinde anne hamilelik aşamalarını yaşamaya başlar. Aileler bilinçlendikleri zaman bu durumun etkisi ortadan kalkar.

Adet Gecikmesi

Adet Gecikmesi

Adet Gecikmesi ve Beklenmeyen Gebelik Süreci

Ailelerin bilinçlenmesi için uzmanlar birçok yöntem sunarlar. Doğum kontrol hapları, tüplerin bağlanması, prezervatifler, üç aylık iğneler gibi birçok korunma yöntemi bulunur. Kadın ve erkeğin korunma yöntemleri saptanır ve ailelere önerilir. Rahim içi araç yöntemleri gebe kalınmasını önleyen ve çok tutulan bir yöntemdir.

Gebelik

Gebelik

Gebe kalmak istemeyen kişiler iğne yöntemi ile korunabilirler. Kadın kondomu ise vajinaya takılan bir uygulamadır. Tüplerin bağlanması ise kalıcı bir yöntemdir. Uzmanlar sizlere bebek isteyip istemediğinizi sorarlar ve ona uygun yöntemleri uygularlar. İstenmeyen gebeliklerin olmasını önlemek için sizlerin bilinçli şekilde iyi bir uzmandan görüş almanız gereklidir. Bedeniniz için hangisi uygunsa sizlere önerilir. Sizler ne zaman aile olmak istiyorsanız o vakit koruyucuları çıkartmanız önemlidir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir