Kanal Görüntüleme Robotu Nedir?

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde kullanılan önemli alt yapı aracı olan kanal görüntüleme robotları artık ülkemizde de son 5 yıldır kullanılmaya başlandı. Birkaç yıl öncesinde başka ülkelerden ithal edilen bu önemli alt yapı aracının yerini 2 senedir ülkemizde ürettiğimiz kanal görüntüleme araçları yer aldı.

Toki, DSİ, İSKİ, ASKİ gibi pek çok önemli kurum artık çoğu alt yapı hizmetini kanal görüntüleme aracı vasıtasıyla yürütüyor. Eskiden 10 işçi ile sağlıksız şekilde yapılan ve kısa süre sonra tekrar yapılan işlem günümüzde kanal görüntüleme aracı ile çok kısa sürede ve sorunsuz şekilde yapılıyor. Sadece kanal görüntüleme ve temizleme yapmayan bu robotlar pek çok işlevi yapabilme kabiliyetine sahip.

kanal görüntüleme robotek

kanal görüntüleme robotek

Kanal görüntüleme robotunun avantajları nelerdir?

Günümüzde pek çok büyük şehir belediyesi alt yapı hizmetlerinin bir kısmını bu robotlar ile yürütüyor.  Kanal görüntüleme Balıkesir alt yapısında da kullanılmış ve şehrin düzenlenmesinde önemli işlevleri yüklenmiştir.

Kanal görüntüleme robotları boru yerleştirme, eğim ölçme, kayıp bacaların noktasal olarak bulunmasında da kullanılabilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir